Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ

Чехія відмовилася від “жіночих” прізвищ

Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ

Фото: Unsplash Мешканкам Чехії дозволили відмовитися від суфікса жіночого роду в прізвищі

Опитування громадської думки, проведене в країні, показали, що жінки почали віддавати перевагу чоловічій формі прізвища без суфікса “ова”.

Мешканки Чеської Республіки зможуть відмовитися від додавання суфікса “ова” до свого прізвища в документах. Відповідні поправки в закони про діловодство підписав президент країни Мілош Земан. Про це в неділю, 11 липня, повідомили у виданні Novinky.cz.

До цього в Чехії до жіночого прізвища додавали суфікс “ова”, щоб вказати на жіночий рід. Дане правило стосувалося й іноземних прізвищ.

Так, наприклад, канцлера Німеччини Ангелу Меркель в Чехії називали “Merkelová”, а американського політика Хілларі Клінтон – “Klintonová”.

Не застосовувати суфікс дозволялося тільки одруженим з іноземцями громадянкам і тим, які мають посвідку на проживання в іншій країні.

Низка лінгвістів вже виступили проти нововведення. Вони вважають, що усунення суфікса може призвести до плутанини, оскільки не буде зрозуміло, йдеться в документах про чоловіка чи жінку.

Раніше міністерство внутрішніх справ ПАР виступило з пропозицією узаконити поліандрію – форму сімейних стосунків, в якій в однієї жінки кілька чоловіків.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button