Голова КСУ не задекларував у Криму ділянку - ЗМІ

Голова КСУ не задекларував у Криму ділянку – ЗМІ

Голова КСУ не задекларував у Криму ділянку - ЗМІ

Фото: radiosvoboda.org Голова КСУ Олександр Тупицький

Голова Конституційного Суду, який напередодні скасував відповідальність за недостовірні дані в деклараціях, раніше “забув” задекларувати ділянку в Криму, куплену за законодавством РФ в 2018 році, повідомляють Схеми.

 

Журналісти з’ясували, що голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький не задекларував земельну ділянку в селищі Кореїз в Криму, яку він купив за російським законодавством в 2018 році. Про це в середу, 28 жовтня, повідомляє програма Схеми.

 

Відзначається, що Тупицький ще до окупації Криму володів маєтком і землею в Кореїзі недалеко від Ялти. Але в 2018 році він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку у свою власність. Про це свідчить офіційний документ, отриманий Схемами з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації.

 

У липні 2018 року Олександр Тупицький (на той момент він був заступником голови КСУ) оформив договір купівлі землі площею 126 квадратних метрів у громадянина Росії Володимира Рисятова. Але в деклараціях Тупицького ні за 2018 рік, ні за 2019 рік немає згадки про покупку.

 

Крім того, договір купівлі-продажу землі в Криму Тупицький оформив за законодавством Російської Федерації, його засвідчила Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії Росії.

 

Однак, за словами юристів, для українських чиновників законодавчо встановлені обмеження на взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території.

 

Схеми розшукали продавця ділянки. Володимир Рисятов повідомив, що Олександр Тупицький є його сусідом у Кореїзі – їхні вілли розташовані поруч.

 

“Неправильно були розмежовані ділянки”, – розповів Рисятов. І пояснив, що вони з Тупицьким домовилися оформити угоду купівлі-продажу за російським законодавством, хоча по факту “продажу не було”.

 

При цьому юристи пояснюють, що якщо суддя отримав у свою власність землю від іншої особи безкоштовно, за антикорупційним законодавством це може трактуватися як незаконний подарунок.

 

За даними директора агентства нерухомості Статус (Ялта) Едуарда Кисса, ринкова вартість однієї сотки землі в Кореїзі коливається від 5 тисяч до 15 тисяч доларів.

 

 

 

 

Нагадаємо, судді КС на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

 

У НАЗК сьогодні заявили, що розгляд антикорупційного законодавства в закритому режимі був порушенням Конституції. Також там зазначили, що кілька суддів КСУ приймали рішення в умовах конфлікту інтересів, оскільки проти них були відкриті справи за порушення закону, який вони і скасували.

 

А в НАБУ заявили, що КСУ звів нанівець боротьбу з корупцією, а рішення Конституційного Суду, яке скасовує відповідальність за недостовірне декларування, не витримує критики ні з етичної, ні з правової точки зору.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button