Місцеві вибори: Більшість тих, хто проголосував, старші за 50 років

Місцеві вибори: Більшість тих, хто проголосував, старші за 50 років

Місцеві вибори: Більшість тих, хто проголосував, старші за 50 років

Фото: Getty Images Більшість тих, хто проголосував на місцевих виборах, були старші за 50 років

При цьому тільки 11% активних виборців належать до вікової групи 18-29 років, показує дослідження.

На місцевих виборах найбільш активними виявилися виборці у віці за 50 років – серед тих, хто прийшов на дільниці, їх було 56%, хоча в загальній структурі виборців їхня частка становить 45%. Про це сказано в електорально-поведінковому дослідженні Соціологічної групи Рейтинг в день виборів, опублікованому в середу, 28 жовтня.

При цьому молодь була менш активною – тільки 11% з тих, хто прийшов на вибори, були люди у віці 18-29 років, хоча в загальній структурі виборців їхня частка становить 18%.

Водночас найбільший перекіс в сторону старшого електорату відбувся переважно в містах, частіше у чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на Сході і Півдні країни, де частка виборців у віці за 50 років становила 60%.

В опитуванні взяли участь 8747 респондентів, які проголосували на виборах. Їх опитували на виході зі 140 виборчих дільниць і відбирали випадково із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Помилка репрезентативності: не більш ніж 1,4%.

Нагадаємо, вже понад 90% дільничних виборчкомів підрахували голоси. Повністю голоси підраховані в Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Сумській, Хмельницькій і Чернівецькій областях.

Також у ЦВК заговорили про перенесення другого туру виборів. У деяких містах через судові розгляди другий тур виборів мера може бути відкладений на грудень.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button