НАЗК закриває реєстр е-декларацій

НАЗК закриває реєстр е-декларацій

НАЗК закриває реєстр е-декларацій

Фото: Петр Порошенко/Facebook Реєстр електронних декларацій закривається

Прийняте Конституційним Судом рішення про незаконність відповідальності за недостовірні дані в деклараціях змушує НАЗК закрити реєстр декларацій.

 

Національне агентство з питань запобігання корупції в середу, 28 жовтня, закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. Про це заявив голова НАЗК Олександра Новікова в коментарі УП після ознайомлення з рішенням КС

 

“Конституційний суд визнав 27 числа – і сьогодні рішення опубліковано – неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, витрати і майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплату за рахунок податків України”, – сказав Новіков.

 

За його словами, закриття реєстру відбудеться о 18:00.

 

“Рішення Конституційного Суду повертає Україну не в 2013 рік, а в 1991, коли взагалі в принципі не існувало ніякого антикорупційного законодавства. Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були збудовані за роки незалежності”, – прокоментував Новіков рішення КСУ.

 

Він також додав, що реєстр не працюватиме до тих пір, поки Верховна Рада не прийме новий закон, який надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

 

Нагадаємо, напередодні судді КСУ на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Сьогодні був оприлюднений повний текст відповідного рішення.

 

А в Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити відповідальність за порушення в електронному декларуванні доходів чиновників.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button