Словенія і Британія підтримали ідею створення Кримської платформи

Словенія і Британія підтримали ідею створення Кримської платформи

Словенія і Британія підтримали ідею створення Кримської платформи

Фото: Крым.Реалии Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова

Під час двосторонніх зустрічей були обговорені важливість підвищення уваги міжнародної спільноти до кримського питання.

 

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова обговорила з послами Словенії та Великобританії Томажем Менцином і Меліндою Сіммонз питання створення Кримської платформи і мілітаризацію Росією окупованого Криму. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомила прес-служба МЗС.

 

Під час двосторонніх зустрічей були обговорені важливість підвищення уваги міжнародної спільноти до кримського питання, а також бачення Києва щодо створення та роботи Кримської платформи в умовах погіршення ситуації із правами людини в окупованому Криму і мілітаризації Росією Азово-Чорноморського регіону.

 

Так, посол Менцин висловив підтримку Києву у питанні створення Кримської платформи. Він підкреслив, що Україна може розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року і що Любляна буде продовжувати сприяти реалізації програми децентралізації в Україні.

 

У свою чергу посол Сіммонз також заявила про підтримку концепції Кримської платформи і готовності надалі брати участь у консультаціях із цього питання. При цьому вона нагадала, що Британія залишається відданою захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, розроблена владою Кримська платформа поєднуватиме всі заходи, що стосуються півострова, на різних рівнях. Вона покликана структурувати міжнародні зусилля з деокупації півострова, а також зберегти цю тему в пріоритетах міжнародної політики.

 

Кримську платформу підтримують чотири країни – Зеленський

 

Раніше про готовність співпрацювати щодо Кримської платформи заявила тимчасовий повірений у справах США в Україні Крістіна Квін. Вона запевнила, що позиція США залишається твердою і незмінною – Крим є частиною України.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button