Справа скіфського золота: Київ домігся відводу судді

Справа скіфського золота: Київ домігся відводу судді

Справа скіфського золота: Київ домігся відводу судді

Фото: ukrinform.ru Засідання суду

Майже рік справа про повернення експонатів не розглядалася по суті через спроби України домогтися відводу судді, якого підозрювали у зв’язках з Росією.

 

Суд Амстердама в середу, 28 жовтня, задовольнив клопотання України проти одного із суддів, якого звинувачували в упередженості і зв’язках з Росією, повідомляє Het Parool.

 

Відзначається, що відповідне рішення прийняла Апеляційна палата після того, як 1 листопада 2019 року Суд в Гаазі відхилив клопотання української сторони про відвід судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу скіфського золота. У рішенні говорилося, що суд не побачив ніяких обставин, які б свідчили про упередженість судді.

 

З тих пір провадження по суті було призупинене до вирішення питання про відвід. Пізніше Україна вдруге подала клопотання про відвід судді.

 

За інформацією Мін’юсту України, суддя Апеляційного суду Амстердама протягом кількох років здійснював представництво інтересів російської компанії Промнефтьстрой у справі проти ВАТ НК ЮКОС, тобто фактично захищав інтереси Російської Федерації у вирішенні справи на користь Промнефтьстрой.

 

Представництво інтересів Промнефтьстрой він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв у справі про скіфське золото.

 

Апеляційний суд Амстердама 28 жовтня цього року ухвалив рішення на користь української сторони. За даними суду, при першій спробі на відведення суддя надав неповну або ж неправильну інформацію за низкою моментів.

 

“Такий спосіб надання інформації підірвав довіру сторони до суду”, – постановила Апеляційна палата, додавши, що це може створити видимість упередженості з боку судді.

 

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама прийняв рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. Рішення було ухивлене на основі Конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

 

Але 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав апеляцію від представників кримських музеїв на рішення суду щодо скіфського золота. Розгляд апеляції почався 11 березня 2019 року.

___________________________________________________

 

Як відомо, колекція чотирьох кримських музеїв, близько двох тисяч артефактів, була вивезена на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до анексії Криму. У серпні 2014 року музей у Нідерландах вирішив не передавати експонати ні Україні, ні Криму до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button