У КМДА відзвітували про регулюванню руху електросамокатів

У КМДА відзвітували про регулюванню руху електросамокатів

У КМДА відзвітували про регулюванню руху електросамокатів

У Києві знизили дозволену швидкість для електросамокатів

Меморандум, підписаний між міськадміністрацією і операторами самокатів, реалізується, але на виконання деяких вимог потрібен час.

У Києві оператори прокату електросамокатів знизили максимальну швидкість до 20 км/год, як передбачає Меморандум. Про це заявив заступник голови КМДА Костянтин Усов, повідомляє офіційний портал Києва у вівторок, 13 липня.

“У рамках Меморандуму, підписаного між КМДА та операторами прокату електросамокатів в Києві, ми заклали низку обмежень, які повинні допомогти підвищити безпеку киян при пересуванні вулицями міста. Одним з основних було обмеження максимальної швидкості з 35 км/год до 20 км/год. Станом на 13 липня всі оператори цю вимогу виконали”, – сказав Усов.

Він додав, що КМДА стежить за виконанням всіх пунктів Меморандуму.

“Час повної імплементації всіх обмежень триватиме близько місяця з дати підписання Меморандуму, оскільки на технологічне виконання деяких з них потрібно більше часу, а деякі навіть вимагають зміни бізнес-моделі. Крім зниження граничної швидкості, вже чотири оператори із семи повноцінно ввели зони обмеження швидкості до 14 км/год і зони повної заборони руху. Система виконує наступні дії автоматично, спираючись на GPS-сигнал. Решта три оператори погодилися налагодити свої карти найближчим часом”, – зазначив чиновник.

Також оператори вже частково промаркували самокати номерними знаками. Номери наносяться по обидва боки труби керма у форматі “літера і 4 цифри”, і кожен з операторів має свої унікальні серії: Bolt – A, B, C; Jet – J, Е; BikeNow – N; Kiwi – K; Scroll Bird – O, S; Zelectra – Т, Z; Vzhooh – V.

“Крім того, місто вже почало отримувати перші великі дані і теплові карти від операторів щодо інтенсивності руху прокатних самокатів на вулицях і популярних місцях для старту-фінішу. Надалі ці дані будуть використані для оптимізації маршрутів громадського транспорту”, – підсумував Усов.

Нагадаємо, що раніше у Львові міська влада встановила низку обмежень при використанні електросамокатів й іншого дрібного електротранспорту.

Також повідомлялося, що в Запоріжжі водія електросамоката оштрафували на 127 тисяч. Суд визнав електросамокат транспортним засобом і оштрафував водія за наїзд на пішохода на тротуарі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button