У Мінекономіки прогнозують зростання ВВП України

У Мінекономіки прогнозують зростання ВВП України

У Мінекономіки прогнозують зростання ВВП України

Фото: Unsplash Інвестиції можуть збільшити ВВП України на 1-2% – Мінекономіки

Залучити інвесторів влада планує проектами з відновлюваної енергетики, меліорації, інфраструктурними проектами.

 

У Мінекономіки прогнозують зростання інвестицій в країну. За підрахунками експертів, вони складуть цього року майже 1 млрд доларів, що водночас може дати додаткове зростання ВВП на 1-2%. Про це в п’ятницю, 9 липня заявив перший віце-прем’єр-міністр економіки Олексій Любченко на Конференції з питань реформ в Україні.

 

“Уряд розробив нову модель економічного розвитку. Як наслідок, ми виділили п’ять кластерів з найбільшим мультиплікаційним ефектом, які стануть корисними для подальшої співпраці зі Світовим банком”, – повідомив чиновник.

 

За його словами, мова йде про галузі легкої промисловості, сільського господарства, розвитку науки, охорони здоров’я, енергетичну, транспортну, газо- і нафтовидобувну сфери.

 

“Перш за все зацікавити СБ можуть проекти з відновлюваної енергетики, меліорації, інфраструктурні проекти, відновлення об’єктів культурної спадщини і т.д.”, – зазначив він.

 

Зі свого боку, представники Світового банку зазначили, що виробництво нових технологій, пов’язаних з декарбонізацією, використання передових методів ведення сільського господарства в Україні будуть сприяти створенню нових робочих місць і сприяти залученню інвестицій.

 

Нагадаємо, мінекономіки очікує близько 4% зростання економіки в поточному році з інфляцією до 8%.

 

Наприкінці червня ЄБРР поліпшив прогноз щодо української економіки з 3% до 3,5%. Таке ж зростання ЄБРР прогнозує і в наступному році.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button